Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Blog Post

Pobieranie z YT (YouTube) – przeczytaj zanim coś pobierzesz
Internet

Pobieranie z YT (YouTube) – przeczytaj zanim coś pobierzesz 

YouTube to bez wątpienia jedna z najwspanialszych stron internetowych, jakie kiedykolwiek wymyślono. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – muzykę, filmy, wywiady, dokumenty, podcasty czy programy komediowe. Wiele osób zastanawia się więc, czy pobieranie z YouTube jest legalne? Jeśli tak, to jak to zrobić? O tym w artykule.

YouTube – serwis gigant

YouTube został założony w 2005 roku, a jego pomysłodawcami byli Chad Hurley, Steve Chen i Jawed Karim. Podobnie jak wiele innych biznesów, które przynoszą ogromne dochody, także ten startował z … garażu. Projekt serwisu z możliwością oglądania i publikowania filmów zainteresował jednak bogatych inwestorów, dzięki czemu dość szybko zyskał on popularność na całym świecie. Pierwszy, historyczny film opublikował Jawed Karim, nosił on tytuł „Me at the zoo”. Video załadowano dokładnie 23 kwietnia 2005 o  godzinie 20:27. Reszta jest historią – YouTube z czasem stało się popularne na całym świecie, tutaj zamieszczane są choćby teledyski muzyczne, które osiągają miliony wyświetleń. Rekordzista, teledysk do utworu „Despacito” w 2020 roku przekroczył siedem miliardów wyświetleń.

Czy pobieranie treści z YouTube jest legalne?

Nie przypadkowo piszemy o muzyce, bowiem cieszy się ona na YouTube największą popularnością. Niestety, jeśli nie posiadamy wykupionego pakietu YouTube Premium, nie możemy słuchać jej bez dostępu do Internetu. Każdy utwór w takiej sytuacji trzeba ściągnąć na swój telefon czy też komputer. Dla wielu osób jest to mimo wszystko alternatywa dla opcji płatnej, stąd często pojawia się pytanie – czy pobieranie treści z YouTube jest legalne?
Odpowiedź brzmi TAK, ale pod jednym warunkiem. Muzyka musi pochodzić bezpośrednio od twórcy, czyli z jego oficjalnego kanału bądź takiego, który posiada prawa autorskie do utworu. Analogicznie, jeśli pobieramy materiał ze źródła bez praw autorskich, czyli treści udostępnionych bez pozwolenia, wtedy łamiemy prawo.

Trzeba pamiętać, że pobieramy pliki tylko na własny użytek. Udostępnianie filmu lub ścieżki dźwiękowej z YouTube innym osobom, a co gorsza zarabianie na tym procederze, jest nielegalne.

Jak pobierać materiały z YouTube?

Istnieje kilka sposobów na pobieranie treści z YouTube. Oto one:

Pobieranie przez stronę internetową

To najprostszy sposób na pobieranie utworów z YouTube, wymaga jedynie skopiowania linku z wideo i wklejenia go do specjalnego konwertera umieszczonego na stronie www. Później wybieramy jaki format pliku nas interesuje (np. mp3) i zapisujemy go na dysku. Metoda ta ma wiele zalet: nie wymaga rejestracji na stronie, jest szybka, prosta a do tego niektóre konwertery umożliwiają pobieranie z innych serwisów, jak choćby cda.pl. Minusem jest natomiast dostępność materiału w narzuconej z góry jakości.

Popularne strony umożliwiające pobranie materiałów z YouTube to:

 • 2conv.com,
 • keepvid.com,
 • savemedia.website,
 • mp3-youtube.download,
 • Pobieracz.net.

Warto znać jeszcze jeden sposób na pobieranie z YouTube. Kiedy jesteśmy na stronie z naszym video, wystarczy dodać do linku „ss” – pomiędzy „www.” a „youtube.com”. Początek linku powinien więc wyglądać w ten sposób: www.ssyoutube.com. Po kliknięciu w enter przenosimy się na stronę, gdzie pobieramy film.

Kolejnym sposobem, nieco bardziej zaawansowanym, jest zainstalowanie do swojej przeglądarki dodatku, tzw. downloadera. Trzeba go znaleźć w zakładce rozszerzenia. Wiele osób nie poleca jednak tej metody na pobieranie plików, ponieważ zazwyczaj downloadery nie działają zbyt dobrze.

Aplikacje na system Windows

Na naszym komputerze możemy zainstalować aplikacje, które pozwalają ściągać materiały z YouTube na podobnej zasadzie jak wymienione wyżej strony. Z tą jednak różnicą, że najczęściej obsługują również inne portale, jak choćby DailyMotion, Vimeo czy Vevo. Jest to też bardzo rozbudowane narzędzie jeśli chodzi o formaty plików – do naszej dyspozycji mamy praktycznie wszystkie najpopularniejsze.

Aplikacje na Windows do pobierania plików godne polecenia, to przede wszystkim:

 • 4k Video Downloader,
 • YTD Video Downloader,
 • Unsip.

Jeżeli zależy nam na bardziej rozbudowanych aplikacjach, wtedy warto wybrać 5KPlayer lub WinX HD Video Converter Deluxe. To odtwarzacze multimedialne, które obsługują oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości, np. 4K. Oferują też funkcję streamingu z urządzeń Apple do Apple TV.

Pobieranie z YouTube na Mac

Plik w formacie mp3 czy też mp4 można pobrać na Maca poprzez przeglądarkę Safari, na takich samych zasadach jak w przypadku systemu Windows. Identycznie wygląda to kiedy pobieramy pliki za pomocą aplikacji. Jedną z lepszych jest z pewnością MacX YouTube Downloader. Po instalacji wklejamy link do stosownego okienka w programie, wybieramy jakość i zapisujemy na komputerze.

Pobieranie plików z YouTube na telefon

pobieranie z youtue na telefon

W dzisiejszych czasach telefony czy też smartfony stanowią dla wielu osób główny odtwarzacz multimedialny. Możliwość pobrania muzyki bezpośrednio na te urządzenia jest więc bardzo wygodna. By to zrobić, wystarczy odwiedzić sklep Google Play lub Apple App Store. Znajdziemy tam sporo aplikacji, w tym również darmowych. Pobieramy jedną z nich, instalujemy na naszym telefonie (nie ma potrzeby przejmować się powiadomieniami o potencjalnym zniszczeniu urządzenia) i działamy według instrukcji, bowiem aplikacje czasami dość znacząco różnią się od siebie.

Do najpopularniejszych aplikacji na Androida należą:

 • Free MP3 Downloader Music,
 • Konwerter wideo na MP,
 • Mp4 video downloader.

Najpopularniejsze aplikacje na Apple iPhone iOS:

 • Downloader and File Manager for Office files with Video Music Player Free By Mobiletech Software,
 • DoDa – „Powerful Video Downloader!”.

Related posts

Dodaj komentarz

Required fields are marked *